Kávové skvrny – Jak odstranit skvrny od kávy?

Pokud se chcete zbavit skvrn od kávy, důležité je odstranit je co nejdříve a rychle jednat. Snazší je totiž kávovou skvrnu odstranit, pokud ji začnete čistit co nejdříve.

Zaschlé kávové skvrny se čistí o dost hůře. Ať už je skvrna od kávy na oblečení, sedačce, potahu auta nebo koberci, čím dříve ji začnete čistit, tím vám to půjde lépe. Jak vyčistit skvrny od kávy? Podíváme se na to a na našem webu také najdete, jak na čištění kávovaru.

Nepoužívejte horkou vodu

Horká voda skvrny organického původu, tedy od kávy, čaje, mléka, vajec nebo krve zapustí ještě hlouběji do vláken nebo do jiného materiálu. Při čištění skvrn od kávy vždy používejte jen studenou vodu. Pokud používáte doma sušičku prádla, ujistěte se, že do ní vkládáte oblečení a bytové textilie bez skvrn.

Začněte čistit ihned

Jakmile si kávou polijete oděv, co nejrychleji poskvrněné místo dejte pod studenou tekoucí vodu. Pokud se předmět nedá prát a jde například o pohovku, čalounění v autě nebo koberec, použijte čistý hadřík namočený do studené vody a položte jej na skvrnu. Pokud to jde, podložte látku ještě suchou utěrkou, která vsákne přebytečnou vlhkost. Hadřík properte a postup zopakujte.

Jak na dočištění skvrn

Prací prostředek naneste na skvrnu, nechte jej chvíli působit a pak látku propláchněte tekoucí vodou. Prášky na praní nebo prací gely jsou vhodnější než mýdlo, protože navíc obsahují enzymy, které dobře rozkládají organické látky. Na bílé prádlo použijte odstraňovače skvrn a bělidla. Nakonec oděv vyperte nebo dejte do čistírny.

Jak odstranit skvrny od kávy z dřevěného nábytku

Rozlitou kávu na jídelním stole nebo na kuchyňské pracovní desce rychle setřete, ať nezanechá skvrny. Pak použijte čisticí prostředek na dřevo s obsahem bělidla. Vytřete hadrem navlhčeným vodou a osušte povrch. Povrch přírodního kamene, mramoru nebo žuly, vyčistíte pastou z prášku na nádobí a 12 % peroxidu vodíku. Naneste ji, nechte působit, dokud skvrna nezmizí a důkladně utřete suchým hadrem.

Jak odstranit skvrny od bílé kávy

Také káva s mlékem zanechá skvrny, i když jsou o něco světlejší. Navíc se brzy objeví nepříjemný pach zkaženého mléka. Pohovku, koberec nebo čalounění auta co nejrychleji odsajte vlhkou utěrkou nebo papírovými ručníky, ať se káva nevsákne do hloubky vláken. Hadřík properte a opakovaně přikládejte. Nakonec místo dočistěte vhodným prostředkem určeným na čalounění.

Jak odstranit zažloutlý povlak od kávy na zubech

Pokud si denně dopřáváte několik šálků kávy, brzy se zbarví vaše zuby dožluta. Po dopití šálku kávy si proto vždycky vypláchnete ústa čistou vodou. Nedoporučuje se ihned čistit zuby. Podle výzkumů totiž po konzumaci čehokoliv kyselého může čištění zubů provedené během půl hodiny způsobit nevratné škody na vašem chrupu. Proto situaci nepodceňujte. Máme pro vás pár také nápadů jak na čištění mincí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *