5 tipů, jak zařídit pokoj pro hosty

heureka.cz_bydletcesky.cz_foto

Ať už patříte k těm, kdo pravidelně pořádá rodinné či přátelské sešlosti, nebo jen potřebujete místo na spaní navíc, kdyby náhodou, pokoj pro hosty přijde vhod. Podívejte se na naše tipy, jak ho zařídit, aby se v něm hosté cítili dobře.

Ne každý má ten luxus moct v domě či bytě využít jeden pokoj jako pokoj pro hosty. Když už ale tu možnost máte, proč nedopřát hostům příjemný zážitek a nevybavit pro ně místnost, kterou jinak využíváte jen jako skladiště?

Multifunkční pokoj pro hosty

Jednou z nejčastějších možností, jak mít doma pokoj pro hosty, je spojit ho s jinou místností. Obvykle se pro tyto účely využívá pracovna. V takovém případě pak můžete pokoj pro hosty vytvořit i v menších bytech o dispozici například 3 + kk či 3 + 1. Důležité je na hosty myslet už při zařizování samotné pracovny a umístit v ní například pohodlnou rozkládací sedací soupravu nebo rovnou postel, pokud na to máte prostor. 

Tip: Velkou nabídku rozkládacích sedacích souprav najdete přehledně na Heureka.cz. Pročtěte si také recenze jednotlivých produktů od zákazníků, kteří si sedačku koupili před vámi, a vyberte si tu pravou pro vás.

Když máte pokoj jenom pro hosty

Pokud máte k dispozici pokoj, který bude čistě pro hosty a nebude sloužit k jinému účelu, můžete se na jeho zařizování vyřádit trochu víc.

1. Hosty vřele uvítejte

Pokud chcete, aby se u vás hosté cítili příjemně, důležitý je první dojem. Dejte si proto záležet na tom, jak hosty v pokoji uvítáte. I obyčejné gesto v podobě kartičky s přivítáním a milým vzkazem jim vykouzlí úsměv na tváři. Hotové divy dokáže také příjemná vůně svíčky či vonných tyčinek.

2. Vsaďte na jednotný styl

Nábytek typu „každý kus jiná ves“ může vypadat skvěle, pokud dokážete najít kousky, které spolu ladí, nebo budete-li mít pomocnou ruku designéra. V opačném případě vsaďte na jednotný styl a vyberte nábytek, jako je postel, komoda či skříň a případně také noční stolky, ve stejném designu, klidně ze stejné řady.

3. Vřelost je v teplých barvách

Teplé barvy působí pozitivním dojmem. Nebojte se je využít i v pokoji pro hosty – například na povlečení, dekoračních polštářích a jiných drobnostech. Co se týče barvy nábytku, snažte se vyhnout příliš tmavým odstínům. Ideální jsou světlé barvy dřeva, které se pak mnohem jednodušeji kombinují s barevnými doplňky.

4. Na posteli nešetřete

Postel je centrem dění také v pokoji pro hosty. Nemusíte kupovat extra drahé matrace či luxusní rám postele, ale návštěva by se měla cítit pohodlně a dobře se vyspat. Skvělou volbou je matrace s různou tvrdostí na každé straně, host si tak může vybrat, zda se mu lépe spí na tvrdší, nebo měkčí straně. Rám postele může být dřevěný i potažený textilem, při výběru berte v potaz styl, v jakém pokoj zařizujete. A v neposlední řadě nezapomínejte na peřiny a polštáře. I ty totiž dokážou spánek posunout o úroveň výš.

5. Maličkosti udělají zázraky

Připravte svým hostům ručníky, papuče, třeba i něco ke čtení nebo něco malého k zakousnutí. A potěší je jistě i heslo k wi-fi. Myslete na to, že hosté by se u vás měli cítit dobře a komfortně, ať už jde o babičku, která přijela na pár týdnů pohlídat děti, nebo o kamarádku, která u vás přespí jen jednu noc. Zpříjemněte jim pobyt, co nejvíc to jde, a uvidíte, že vás za to budou milovat. A když pak přijdete vy k nim, odvděčí se vám stejnou pohostinností.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *