Dekorace do obývacího pokoje – 9 tipů

Váš obývací pokoj je místem, kde se hosté baví, máme zde rodinná setkání a dokonce si užíváme klidné večery. Protože jej používáme každý den, není divu, že je to nejčastěji aktualizovaný prostor v našem domě. Ať už hledáte úplně nový styl, nebo chcete udělat jen malou změnu, můžete se inspirovat pro zdobení obývacího pokoje.

Tip: Máte rádi romantiku? Z postele můžete rovnou do bazénu.

  1. Jak zdobit svůj obývací pokoj a kde začít

Podívejte se na svůj stávající nábytek a výzdobu. Chcete-li uvolnit místo, zbavte se nábytku, který je poškozený, zastaralý, příliš velký, příliš malý, nebo se vám již nelíbí.

  1. Všechno pryč, nebo na nové místo

Pokud je to rodinné dědictví nebo kus, který chcete zachovat, a nehodí se do obývacího pokoje, dejte mu nový prostor někde jinde ve vašem domě. Nyní zde máte pouze kusy, které chcete použít. Pokračujte k dalšímu kroku.

  1. Vyberte barevnou paletu

Barva nastaví tón pro váš obývací pokoj. Většinou je to modrá a zelená v jemných tónech. Místnost bude mít uklidňující efekt. Živé barvy, jako je červená, žlutá a oranžová zase nabíjí energií.

  1. Kombinace dvou barev

Neutrální místnost v bílé, béžové, šedé či modré je dokonalým plátnem pro další světlé či výrazné akcenty. Vyberte barvy, které budete rádi vidět každý den. Musíte se zde dobře cítit. Nekombinujte více jak dvě barvy a třetí nechte jen jako doplňkovou.

  1. Propojte váš styl

Podívejte se na blogy, do časopisů i na Pinterest a najděte ideální styl. Pokud máte rádi čisté linky a odkryté dřevěné linie a struktury, můžete se vám líbit venkovský styl. Pokud dáváte přednost jednoduchému stylu, zvolte minimalismus.

  1. Nákup nábytku a dekorací

Jakmile určíte svůj styl, nyní přichází ta zábavná část. Nákup nového nábytku. Začněte s velkými předměty, vezměte pohovkou, kobereček, lampu, prostě vše, co se stane centrem a ohniskem místnosti.

  1. Jak na kontrast

Pro komfortní rodinný pokoj začněte jednoduchým barevným schématem a kombinací tmavých a lehkých kousků. Zkuste modrou barvu, červené doplňky a bílé stěny. Na závěsy pak opět použijte bílé a modré vzory. Můžete kombinovat i puntíky a proužky ve stejné barvě.

  1. Vsaďte na doplňky

Použijte polštáře a nechte na ně dát různé vzory. Klidně zaběhněte do barvy akcentů, jako stříbro, kovově šedá, bronz či zlato. Na přehozech a polštářích mohou být zvýrazněny vzory. Na zeď dejte skvělé fotografie nebo moderní obrazy, doplňte oblíbené knihy a dekorativní předměty.

  1. Zkuste neformální rodinný pokoj

Dejte obývacímu pokoji neformální vzhled. Uvolněný vzhled je ideální pro rodiny s malými dětmi a domácími mazlíčky. Nenechte se svazovat zvyky. Fantazii se meze nekladou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *