Jak vymalovat ložnici podle Feng Shui

Probouzíte se vyčerpaní a neodpočatí, i když dodržujete zásadu osmihodinového spánku? Možná se ve své ložnici necítíte dobře, protože jste ji vymalovali špatnou barvou. Lidé se většinou rozhodují dle vlastního úsudku nebo se inspirují se designéry, jenže ne vždy jsou tyto volby správné. Možná je vhodné zkusit učení Feng Shui i v ložnici, které se snaží harmonizovat energii v místnosti. Barvy ovlivňují psychiku člověka, když tedy zvolíte správnou barvu, bude na vás ložnice působit pozitivně a budete stávat odpočatí a v plné síle.

Přírodní elementy

Základním kamenem Feng Shui je 5 přírodních elementů – voda, země, dřevo, oheň a kov. Barvy jsou pak chápány jako určité vibrace, které dodávají místnosti náboj a energii, ty potom působí na psychickou i fyzickou kondici člověka. K jednotlivým elementům se pak přisazují jednotlivé barvy. Pro dřevo je typická zelená a hnědá, voda je charakteristická modrou a černou. Červená, oranžová a žlutá barva je přiřazována k ohni, ke kovu šedá a bílá. Posledním elementem je tedy země, pro kterou jsou charakteristické barvy jako žlutá, béžová a zemité odstíny.

Feng Shui - ložnice

Ložnice podle Feng Shui

Ložnice je pokoj, ve kterém se tráví nejméně času, samozřejmě se v ní spí a také odpočívá od problémů. Pro klidný spánek se nejvíce hodí tlumené a tmavší barvy. Například modrá či černá vyvolávají pocit klidné vody, s čímž může souviset i rčení: „Spí, jako když ho do vody hodí.“ Pro oživení sexuálního života se doporučuje tyto barvy odlehčit některými doplňky, které by měly být růžové, červené nebo oranžové barvy. Vhodný je například přehoz přes postel, polštářky a podobně. Vedle barevných doplňků a stěn, si můžete do ložnice pořídit i barevné osvětlení. I zde platí, že by barvy neměly být křiklavé, ale jemné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *