8 jednoduchých tipů jak se zbavit prachu v bytě

Víření vzduchu a poletující všudypřítomný prachu, který můžete utírat i každou hodinu je noční můrou mnoha z nás. Přinášíme pár tipů, jak prach ve své domácnosti výrazně omezit.

1.      Zaměřte se na okna

Záclony a závěsy nás chrání před nechtěnými zraky okolí, slunečními paprsky, ale usedá na nich prach, který se víří kolem. Lepším řešením jsou žaluzie nebo rolety, které pak můžete pravidelně otírat mokrou cestou.

Tip: Domácí knihovna – 4 tipy jak na ni

2.      Omezte lapače prachu

Dečky, přehozy, polštářky, plyšáci, lampičky, dárkové předměty na poličkách i květiny domov zútulní, ale přilákají i prach. Omezte počet dekorací a změňte klima v domácnosti. Otevřené vitríny, knihovny a skříně vyměňte za uzavřené. Regály a police omezte na nejnutnější minimum.

3.      Začněte vysáváním

Vždy začněte vysáváním, nikdy nejprve neutírejte prach. Používáním klasického vysavače víříme a zvedáme všude v místnosti prach.

Zdroj: trustedreviews.com

4.      Po vysávání denně vytírejte

Mokrým stíráním totiž uklidíte mnohem více prachu než zametáním či vysáváním. Omezíte i jeho poletování vzduchem. Pokud vás děsí, že musíte vytírat denně, vsaďte na použití chytrých pomocníků.

5.      Robotický vysavač

Pořiďte si robotický vysavač. Je to skvělý a praktický pomocník. Počáteční investice se vám vrátí v podobě obrovské úspory času a snížení množství prachu doma. Můžete jej nechat pracovat i když nebudete doma. Nevíří prach jako klasický vysavač a zvládne odstranit daleko více prachu.

6.      Omezte koberce nebo je zrušte

Koberec absorbuje nejvíce prachu ze všech materiálů. Prach víří při došlapu a mnohdy do něj prach zcela zašlapeme. Dejte je raději pryč. Menší kusové koberce snadno vyčistíte i vysajete. Některé koberečky se dají i vyprat.

7.      Nevytřepávejte doma peřiny

Vzdejte se ranního či večerního natřepávání peřin. Jděte raději na balkón, nebo je vytřepte z okna. Prašnost tím výrazně minimalizujete.

8.      Čistička vzduchu

Čistička vzduchu vás zbaví největšího množství vzdušného prachu. Kvalitní čistička vzduchu splní vaše požadavky a vy budete mít zase o kousek čistší domácnosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *