6 věcí, na které nezapomenout při zařizování dětského pokoje

Mall_bydletcesky.cz_6 veci na ktere nezapomenout pri zarizovani detskeho pokoje_AD

Čekáte miminko a připravujete mu dětský pokoj? Myslete na to, že mu chystáte království, ve kterém by se mělo cítit bezpečně a šťastně. Na co při budování toho nejdokonalejšího pokojíčku nezapomenout?

1. Podlaha

Podlaha v dětském pokoji by měla být teplá, příjemná na dotek, odolná a zároveň by se měla snadno uklízet. Vyvarujte se dřeva a dlažby – ideálně volte podlahu ze zdravotně nezávadných materiálů, například z vinylu nebo marmolea. Podlahu snadno zútulníte dětskými koberci nebo barevnými ortopedickými podložkami.

2. Stěny

Barvu stěn volte v jemném odstínu a uklidňující – nejlépe tedy přírodní nebo pastelovou. Pestré barvy přenechejte doplňkům a hračkám, jelikož přitahují pozornost a ve velkých plochách mohou neblaze působit na dětskou psychiku. Nejvhodnější je omyvatelný a odolný nátěr, který je zároveň vhodný pro alergiky. Stěny pak dozdobte barevnými obrázky, fotkami nebo samolepkami.

3. Postýlka

Postýlka by měla být bezpečná, bez ostrých hran a samozřejmě s kvalitní matrací. Lze pořídit takovou, která má nastavitelnou výšku roštu a vyjímatelné obvodové příčky, takže vlastně „roste“ spolu s vaším dítětem. Postýlku zútulníte měkkými polštářky a spacím kamarádem – hajánkem.

4. Úložný a přebalovací prostor

Úložný prostor se hodí v každém věku dítěte, schováte do něj jak oblečení, tak i ostatní potřebné záležitosti, jakými jsou hračky, kosmetika, ložní prádlo a další výbavu pro miminko. Vytvořte si také vhodný přebalovací a kojicí prostor (například pohodlné křeslo nebo houpací síť).

5. Místo pro řádění

Děti milují schovky. Vytvořte jim takové místo pomocí zavěšené plachty nebo deky. Pořídit můžete i týpí nebo hotový domeček. Dalším důležitým prvkem v dětském pokoji je koutek, kde se vaše dítko může kreativně vybít. Nalepte například na zeď kus černé popisovací fólie a k tomu připravte sadu barevných kříd.

6. Myslete na bezpečnost

Nejdůležitější na celém dětském pokoji je zajištění bezpečnosti. Pořiďte si chůvičky, požární hlásiče, podložku monitorující dech nebo ochranné nástavce na ostré nábytkové rohy. Pak už si jen užívejte, jak vaše děťátko roste.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *