Vybíráte psací stůl pro prvňáčka? Vyzkoušejte rostoucí psací stůl

Pokud máte doma budoucího prvňáčka, na domácí úkoly potřebuje psací stůl a vhodnou dětskou židli. Při výběru je třeba přihlédnout k velikosti místnosti a dispozicím bytu či domu. Při volbě psacího stolu a dětské židle pamatujte na to, aby mohlo dítě správně sedět kvůli správnému vývoji páteře.

Rostoucí stoly pro děti

Rostoucí psací stoly pro děti se hodí pro všechny školáky už od první třídy. Pomáhají zdravému vývoji dítěte, protože při správném nastavení odpovídají jeho velikosti. Dítě se nemusí natahovat ani hrbit a zajistíte pro něj správný vývoj páteře a ergonomii sezení. U rostoucího stolu se bude vaše dítě cítit pohodlně, učení mu půjde snáz a rostoucí nábytek bude mít pozitivní vliv i na jeho studijní výsledky. Správně zvolený rostoucí psací stůl oceníte vy i vaše děti. 

Rostoucí psací stoly nejen pro prvňáčky

Výbornou možností při pořizování psacího stolu pro prvňáčka je zakoupit rostoucí stůl nastavitelný od výšky 55 cm. Tato výška desky podle vzrůstu vyhovuje většině prvňáčků. Psací stůl pro prvňáčka v dětském pokoji naučí vaše dítě samostatnosti od začátku školní docházky. K rostoucímu stolu stačí zvolit vhodnou rostoucí židli. Toto dlouhodobé řešení vydrží dítěti na základní škole, možná i déle a zajistí vašemu dítěti tu nejlepší ergonomii sezení

Jaké jsou výhody rostoucího stolu

Kromě toho, že jsou rostoucí stoly nastavitelné a proto vám vydrží dlouhou dobu, k dostání jsou k nim i vhodně sladěné kontejnery, které navíc disponují sedací plochou. Pokud dítě ještě stále při učení potřebuje nad sebou dozor a vaši pomoc, můžete ji využít jako sedátko. Do malého dětského pokojíčku už pak nepotřebujete další židli. A pokud si vaše dítě doposud dělalo úkoly do školy u jídelního stolu, můžete využít kombinaci rostoucího stolu a židle třeba ve druhé třídě.

Rostoucí stůl nemusí být vždycky tak úplně rostoucí

Dejte si pozor na rostoucí stoly na trhu, které mají pracovní výšku až od 65 cm, třeba až do 95 cm. Pro prvňáčky jsou příliš velké a jsou vhodné až pro mnohem starší děti. Pak se dají použít jen jako klasický pevný psací stůl s nastavením výšky na 75 cm. Pokud k nim dáte rostoucí židli, z vysokého sedáku nebudou dítěti bez opory viset nohy ve vzduchu. Vybírejte správný rozměr. Předejdete nepohodlí, horšímu soustředění, bolestem zad i očním vadám.

Jak vybírat design

Při výběru psacího stolu pro prvňáčka myslete na správnou ergonomii sezení a dlouhodobé použití. Myslete především na pohodlí a zdravé sezení vašeho dítěte. Nepodléhejte ani atraktivnímu designu a pestrým barvám, které už za pár let nebudou mladému studentovi vyhovovat. Mnohem lepší je zvolit střídmější, neutrální a nadčasový design. Psací rostoucí stoly pro děti kvalitní výroby se zárukou až 5 let najdete na Rostoucinabytek.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *