Nábytkové a porcelánové úchytky, malý detail, který dotvoří celkový dojem

Nábytkové úchytky a knopky, ať už jsou z porcelánu nebo v moderním designu, jsou nedílnou součástí téměř každého nábytku. Měly by být funkční, příjemné na dotyk a navíc by měly skvěle vypadat. Mohou být v jakémkoliv stylu, který dodá dané místnosti celkový, originální dojem. Jak mohou vypadat a podle čeho je vybírat?

Rustikální nábytkové úchytky oceníte zejména při rekonstrukci. Pokud necháváte na vašich kouscích nábytku vyniknout patinu, rez nebo nevšední tvar, porcelánové úchytky a knopky budou výborným doplňkem, který dá každému kusu dokonalý vzhled. Dodáte nábytku retro vzhled, vdechnete mu duši a punc minulosti. Pomocí široké škály nábytkových úchytek však originálně dotvoříte i moderní nábytek.

Porcelánové úchytky a knopky

Porcelánové úchytky, které jsou převážně v retro a rustikálním vzhledu, oživí každý kousek nábytku v jakékoliv místnosti. Tradiční porcelánové úchytky dozdobí komodu po babičce v obývacím pokoji, zásuvku odkládacího stolku v předsíni, tradiční kuchyňskou linku, nebo třeba originální nábytek v dětském pokoji. I když by se mohlo na první pohled zdát, že už se dnes porcelánové úchytky a knopky nepoužívají, opak je pravdou. Porcelánovou úchytku najdete na mnoha typech nábytku. Navíc si je můžete zakoupit i samostatně a oživit si s nimi svůj stávající nábytek při renovaci

Jak vybírat porcelánové úchytky a knopky 

V široké nabídce často najdete porcelánovou knopku shodnou s porcelánovou úchytkou. Můžete je tak snadno kombinovat s přírodním dřevem i patinou a dotvořit si celou místnost v jednom stylu. Úchytky jsou celé z porcelánu, nebo obsahují kovové části, v provedeních, jako je staromosaz, starostříbro, staročerná či imitace kovu s patinou. Samotné porcelánové úchytky mohou zdobit květy, ornamenty, nebo mají popraskaný vzhled. Vybírat si můžete z široké škály tvarů, typů a vzorů. Pokud si nejste při výběru jisti, využijte možnosti zapůjčení vzorků

Moderní nábytkové úchytky a knopky 

Moderní nábytkové úchytky a knopky perfektně ozdobí lesklá i matná dvířka či přírodní dřevo. Nábytkové úchytky dodají každému kusu nábytku jedinečný šmrnc a nevšední design. Úchytky mohou být moderní, klasické i rustikální. Do dětských pokojíčků oceníte dětské úchytky. Speciální úchytky mohou být kovové, dřevěné, kožené i křišťálové. V široké nabídce oceníte trendy barevná provedení, velký výběr roztečí, moderní kombinace s chromem nebo decentní antracitové barvy. 

Nábytková knopka

Kdy zvolit profilové úchytky

Profilové nábytkové úchytky se hodí do kuchyně, na komody a skříňky v obývacím pokoji, ale i na nábytek do koupelny. Důležité je u nich nejprve zvážit typ jejich montáže. Některé profilové úchytky se frézují. K instalaci potřebujete drážku, do které se úchytka vloží a podlepí silikonem. Jiné profilové úchytky připevníte k dvířkům pomocí vrutu ze zadní strany dvířek skrz úchytku. Montáž je jednodušší a zvládnete ji i svépomocí. Profilové úchytky mají elegantní vzhled, moderní nádech, neruší vzhled nábytku a hravě je zkombinujete i s dvířky bez úchytky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *