Větrání s rekuperací se hodí i do bytů po rekonstrukci

O nuceném větrání se často hovoří při stavbě či rekonstrukci domu. Už méně se mluví o této možnosti u rekonstrukce bytu. Díky systému větrání s rekuperací tepla si jeho výhody můžete užívat i v bytech.

Komfortní systém větrání s rekuperací tepla bude interiér nepřetržitě zásobovat čerstvým a čistým vzduchem a rekuperace se postará o významnou úsporu nákladů na topení. Odváděný teplý vzduch z interiéru předá přiváděnému vzduchu významnou část své teploty.

Kromě toho dokáže tento systém zbavit interiér přebytečného vydýchaného CO₂ a výrazným způsobem zlepšit vnitřní klima bytu. Systém je vybaven jemnými filtry a díky tomu zajistí, že přiváděný vzduch je čistý, zbavený prachu a pylu – což se hodí ve velkých městech se silně znečištěným ovzduším. Výsledkem je zdravější prostředí, které umožňuje lepší a kvalitnější odpočinek i významně lepší podmínky pro práci či studium.

Švýcarská společnost Zehnder se této problematice věnuje dlouhodobě. Kromě tradiční technologické kvality klade důraz na dokonalou funkčnost, spolehlivost, tichý chod, snadnou obsluhu i instalaci.

Rekonstrukce bytu

Kompaktní větrací systém Zehnder se hodí pro rekonstrukci bytů bez náročných stavebních úprav. I z těchto důvodů se investor rozhodl při rekonstrukci bytu použít právě výrobky společnosti Zehnder. Byt o rozloze 80 m² bude po rekonstrukci odvětrávat větrací jednotka Zehnder ComfoAir 180, která se díky kompaktním rozměrům pohodlně vejde do standardní kuchyňské linky.

Pro rozvody vzduchu po celém bytě vybral projektant kulaté větrací trubky Zehnder ComfoTube 75 v kombinaci s patentovanými plochými trubkami Zehnder ComfoTube flat 51. Trubky je možné umístit nad linku v kuchyni a do stropních podhledů. Renoventily Zehnder lze jednoduše umístit do stěny nad dveře, není tedy třeba vést rozvody nad jednotlivými místnostmi. Celý systém je snadno přístupný, tím pádem se dobře udržuje.

Větrací jednotka

Komfortní větrací jednotka Zehnder ComfoAir 180 má účinnost až 95 % a i navzdory malým rozměrům je velmi výkonná. Výkon spojuje také s komfortem používání a snadnou obsluhou, její výraznou předností je tichý chod, který neruší. Inovativně tvarované komponenty pro rozvod vzduchu ComfoPipe Plus umožňují vysoce variabilní připojení jednotky. Doporučuje se propojení větrací jednotky s entalpickým výměníkem, který omezuje vysušování vzduchu v zimním období a zabraňuje vzniku kondenzátu.

větrání

Instalace přímo do stěny nebo do stropu

Renoventily, které přivádí a odvádí vzduch, se instalují s malým odstupem od stropu a stěny. Prostupy do jednotlivých místností jsou řešeny jádrovým vrtáním. Tradiční vychytávkou všech systémů Zehnder je izolované potrubí pro přívod venkovního vzduchu do jednotky ComfoPipe Plus. To je vyrobené z EPP s vysokou tepelnou izolací a hladkým povrchem, zabraňuje vzniku kondenzátu a usazování nečistot.

Jedna mřížka na fasádě

Zásahy do fasády jsou u bytových domů problematické kvůli souhlasům od bytového družstva nebo spoluvlastníků. Kombinovaná venkovní mřížka od firmy Zehnder všechny zásahy do fasády minimalizuje. Díky tomu pro vás tak může být toto řešení vhodné a usnadnit vám tak vyjednávání o povolení rekonstrukce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *