Střešní krytina potřebuje pro dlouhou životnost profesionálního pokrývače

Jak vybrat pokrývače

Volba správného pokrývače, který zajistí realizaci instalace nové střešní krytiny, je zásadní pro bezchybnou budoucí funkčnost nejen plechové střechy. Můžete mít na střeše sebelepší krytinu, pokud však došlo k její neodborné instalaci, mohou se poměrně brzy objevit nepříjemné problémy se zatékáním do objektu, vznikem plísní v podkroví nebo předčasným poničením vlivem počasí.

Abyste se dokázali vyhnout těmto problémům, musíte se při výběru firmy nebo živnostníka, který pokrytí střechy zajistí, rozhodovat i podle jiných faktorů než pouze ceny za odvedenou práci.

Reference a ukázky práce

Po potenciálním dodavateli instalace plechové střešní krytiny byste měli požadovat ukázky práce, kterou dosud realizoval. Někdy stačí otevřít webové stránky společnosti nebo živnostníka a hned máte jasno, zda s takovou osobou navázat spolupráci či nikoliv. Zeptejte se také, zda dovede provést instalaci všeho střešního příslušenství.

Dobrým nápadem může být poptat se i známých, jestli by vám nemohli doporučit někoho šikovného. Popřípadě si vyžádejte kontakt na předchozí zákazníky, zavolejte jim a zeptejte se jich na to, co vás zajímá. V takovém případě si můžete být nejvíce jisti o spolehlivosti konkrétního dodavatele.

Sledujte řemeslníka při práci

Jakmile dojde k realizaci samotné instalace střešní krytiny, rozhodně byste neměli nechat řemeslníky bez dozoru. Alespoň ne hned ze začátku. Po chvíli si zajděte zkontrolovat jejich práci, abyste se ujistili, že ji opravdu odvádí svědomitě. Hlavně zkontrolujte rizikové části střešních plechů jako, jsou hřebeny střechy, její úžlabí nebo okolí střešních oken a komínů. Jedná se totiž o nejdůležitější části střechy, kterými by v případě špatného provedení mohlo do objektu zatékat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *