Šicí stroje overlocky pro profesionální i domácí využití

sici_stroje_overlocky_PR

Každý z nás si doma občas potřebuje zašít díru na kalhotách, zkrátit nohavice nebo přišít knoflík. K takto jednoduchým úkonům nám postačí klasický šicí stroj, který disponuje pouze základními funkcemi. Pokud se však rozhodnete šicí stroj využívat denně pro své hobby či kariéru, je potřeba sáhnout po šicím stroji overlock.

Co to vlastně overlock je?

Pod pojmem overlock se skrývá především pevnost, pružnost a kvalita! Jde o speciální typ stehu, který umožní látku oříznout, sešít a zároveň šev začistit. Steh overlocku se používá pro pevné a pružné materiály, jelikož je tvořen 3-5 nitěmi. Klasický domácí steh obvykle využívá nitě pouze dvě a není proto tak kvalitní. Overlockové stroje díky multifunkčním vlastnostem fungují na stejném principu jako šicí stroje pro oděvní průmysl a umožní Vám profesionální využití. 

Výhody overlocku oproti klasickému šicímu stroji

Stálé si říkáte, že i k profesionálnějšímu využití si vystačíte s koupí klasického šicího stroje? Šicí stroje overlocky disponují i jinými výhodami! Především jsou vybaveny nastavením délky stehu, který oceníte při drobnějším šití. Pro usnadnění celkového úklidu spojeného se šitím zase nedáte dopustit na zabudovanou přihrádku na odstřižené kousky látky. 

Jak vybrat šicí stroj overlock?

Na výběru overlock stroje závisí několik individuálních faktorů. Může jít o finanční hledisko, dosavadní zkušenosti se strojem nebo vyžadované funkce. Pokud si nejste jisti s výběrem a bojíte se při první koupi stroje riskovat, vsaďte na japonskou značku Babylock. Tyto overlocky disponují jednoduchostí obsluhy, uživatelským komfortem a zároveň vysokou spolehlivostí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *