Šetřete výdaje za energie a dbejte na své zdraví s pomocí rekuperace

storc_cz_PR_rekuperační_jednotka

Přejete si šetřit náklady za energie a zároveň denně zásobovat Vaší domácnost čistým a ohřátým vzduchem? Pořiďte si domů rekuperaci a kontrolujte teploty vzduchu v každé místnosti.

Ideální teplota v místnostech s pomocí rekuperace

Rekuperaci oceníte především v chladných podzimních a zimních dnech. Při výměně vzduchu během klasického otevírání oken pouštíte do místnosti vzduch studený a ztrácíte tak zbytečně cenné teplo. Rekuperace funguje na principu zpětného získávání tepla pomocí výměny vzduchu venkovního. Nedochází přitom k žádné tepelné ztrátě a navíc je vzduch zbaven veškerých nečistot, alergenů a pachů. Teplotu v místnostech si díky rekuperaci můžete individuálně kontrolovat a měnit dle potřeb. Co se týče teploty v obývacím pokoji, ideálně se doporučuje udržovat ji na 21 °C. V koupelně si zase nastavte teplotu vyšší, nejlépe okolo 24 °C. Pro klidný spánek Vám v ložnici postačí teplota 18 °C. 

Nesmírné výhody se systémem rekuperace

Kromě čistého vzduchu Vás díky rekuperaci čekají další výhody spojené především s úsporou provozních nákladů. Díky tomuto chytrému systému totiž ušetříte za vytápění více než 20 % energie! Rekuperace Vám navíc udržuje optimální vlhkost v interiéru, podporuje ekologickou šetrnost, zvyšuje komfort bydlení a díky tichému provozu o systému nebudete ani vědět. 

Investice do systému rekuperace se Vám může do budoucna vyplatit

Rekuperace s sebou jednoznačně přináší výhodu úspor nákladů na vytápění. Je však nutné počítat s pořizovacími náklady za systém rekuperace, které se pohybují přibližně mezi cenou 60 000 Kč a 100 000 Kč. Pro nízkoenergetické domy se tak základní investice do rekuperačního systému může vracet pomalu. Díky programu Nová zelená úsporám od Ministerstva životního prostředí však můžete získat dotaci až na 150 000 Kč na realizaci rekuperace v bytových i rodinných domech!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *