Pro moderní okna moderní žaluzie a rolety. Pořídíte je velmi levně

Také jste při rekonstrukci domu či bytu neváhali a vyměnili stará okna? V tom případě pravděpodobně budete potřebovat nainstalovat také nové stínící systémy. Hovoříme samozřejmě o žaluziích nebo roletách. Ty nám pomohou omezit vstup mnohdy nepříjemného ostrého slunečního svitu do místnosti, které nám může omezovat některé naše činnosti. Hlavně ve městech vám pak mohou stínící systémy pomoci také lépe spát. Nepustíte si totiž do interiéru v mnoha případech silné veřejné osvětlení z umělých zdrojů.

Varianty systémů stínění

Naprosto nejobvyklejším prvkem stínění jsou v současnosti žaluzie. Typicky se používají horizontální žaluzie, které se instalují přímo na okno samotné. Někomu mohou vyhovovat také žaluzie vertikální. V obou případech se jedná o ideální možnost, jak si pořídit levné žaluzie. Pokud patříte mezi náročnější, můžete využít také dřevěných žaluzií nebo jít do luxusu v podobě žaluzií venkovních. Mnoha lidem se budou hodit také žaluzie pro střešní okna. V případě střešních oken jsou pak ještě oblíbenější rolety, protože dokáží ještě více zabránit vstupu pronikajícího tepla skrze střechu. V roletách máte na výběr například: 

  • Řetízkové rolety
  • Pružinové rolety
  • Venkovní rolety

Mezi ekonomické varianty rozhodně patří řetízkové nebo pružinové rolety, které se liší zejména způsobem ovládání. Na výběr máte různé látky a dekory a je to každopádně skvělý způsob, jak pořídit levné rolety. Propracovanější variantu, a také mnohem dražší variantu, samozřejmě představuji venkovní rolety. Ty mohou být také účinnou ochranou proti zlodějům. Jejich instalace je však již mnohem komplexnější záležitostí, ale pokud budujete novostavbu nebo provádíte rekonstrukci, rozhodně se vyplatí je zvážit.

Můžete si vymýšlet

Mezi stínícími systémy existuje celá řada zajímavých specialit, které osloví náročné zákazníky. Pokud si potrpíte na design a zajímavé materiály, určitě vás zaujmou bambusové rolety z kvalitní dřevěné tkaniny. Vzhled přírodního materiálu vždy bude stát za to. Oslovit vás mohou také rolety, které jsou kombinací výhod rolet a žaluzií. Mohou být totiž průsvitné nebo zcela zastiňující.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *