Betonová jímka na dešťovou vodu se stává stále aktuálnější

Rostoucí sucho a stále přísnější podmínky na využívání pitné vody z vodovodního řádu, zejména v letních měsících, je velkým problémem pro mnoho lidí, kteří hospodaří na svých zahrádkách. Nemusíte být ale zrovna zahradníkem, už prosté napuštění bazénu pro radovánky vašich dětí může být problém. Stále více se tak dostává ke slovu dešťová voda, kterou lze využít pro běžné užitkové účely. Nejčastěji se jedná samozřejmě o zalévání zahrady.

S betonovou jímkou ušetříte

Betonová jímka má mnoho využití. Může sloužit jako klasický septik pro odvádění odpadních vod z domácnosti, případně ji můžete využít jako základ pro vybudování sklepa anebo využít tyto jímky na dešťovou vodu. Pokud tomu uzpůsobíte svůj vodovodní řád, můžete touto vodou třeba také splachovat toalety, kde naprosto zbytečně protékají desítky litrů pitné vody denně. Díky betonové nádrži tak šetříte: 

  • Zásoby pitné vody
  • Vaši peněženku

Ušetříte až 50 % vody spotřebované z vodovodního řádu. Přitom na pořízení takové jímky můžete také čerpat dotace, proto ani samotné pořizovací náklady nemusí být tak vysoké, jak byste na první pohled očekávali. Na pořízení jímky na dešťovou vodu existuje hned několik dotačních programů. Třeba díky Dobrezumpy.cz si můžete takový rezervoár na vodu pořídit velmi snadno. Využijete-li právě jímky z betonu, máte jistotu, že vám vydrží řadu let. Jsou totiž velmi odolné.

Snadné usazení jímky

Instalace jímky není složitou záležitostí, kvalitní firma vám ji navíc realizuje v ceně zakázky. Se samotným usazením rezervoáru tak nebudete mít vůbec žádné starosti navíc. Takovou jímku není nutné ani obetonovat, protože stěny vlastní konstrukce jsou dostatečně silné, aby odolaly případné sesouvající se zemině. Na výběr máte jímky různých rozměrů, a to od 4 do 12 kubických metrů. Na dešťovku přitom postačí i menší jímka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *