Jak se zbavit kuny (lasičky) – navždy!

Když vidíte kunu nebo i lasičku někde na obrázku, je to krásné a velmi rozkošné zvířátko. Nadšení vás ale zaručeně přejde ve chvíli, kdy se kuna usadí ve vašem domě, nejčastěji na půdě.

V noci vás nenechá vyspat, dělá nepříjemný hluk a za nějaký čas se objeví i přímo nesnesitelný zápach. Soužití s kunou je vyloučené. Proto se jí snažte co nejdříve zbavit. Třeba vám některý z tipů pomůže. Kuna je chráněná zákonem a zabít ji, je trestné. Není dovoleno ani použití pastí a klecí, protože jde o trýznění a kuna se nesmí chytat ani živá.

Tip: Jak odstranit rez? Poradíme vám, jak na to.

Jak se zbavit kuny

  • Rozmístěte na půdu vlasy, říká se, že jsou lepší pánské. Nejlépe je dát je i kuně přímo do pelechu. Tato metoda se mnoha lidem už často osvědčila.
  • Kuna nemá ráda ani ostré zvuky, proto se jí pokuste co nejvíce vyrušovat. Můžete zkusit rádio, hodiny s kukačkou nebo si zakupte rušičku, určenou přímo pro rušení kun. Počítejte s tím, že si za čas na tento zvuk může kuna zvyknout.
  • Na několika místech umístěte srst nebo trus šelmy, nejlépe lva nebo rysa. Třeba vám dají kbelík v nejbližší ZOO.
  • Pokud nemáte šanci trus sehnat, zkuste dát kuně do pelechu psí srst. Kuna z půdy zmizí, protože pocítí velké nebezpečí. Dobré je, když si pes na půdě označí své teritorium.
  • Zkuste na půdě rozlít opravdu hodně silný parfém, který kunám velmi vadí. Počítejte s tím, že jakmile tento parfém vyprchá, kuna se bohužel většinou vrátí na své místo.
  • Místo parfému, můžete zkusit i Savo. Jen dejte pozor na to, že jde o dost silnou chemickou látku a její zápach může vadit i vám.
  • Můžete zkusit i nastražit vejce napuštěné Fridexem. Jde o to, zda to nebude vadit vám.
  • Zapalte na půdě sirné knoty. Kuny totiž nesnáší zápach síry. Musíte však dávat velký pozor, abyste si nezapálili i půdu a střechu nad hlavou.
  • Důkladně utěsněte všechny otvory a skulinky, kterými se vám kuna dostává dovnitř a ty, které obývá. Často jde o jediný účinný způsob. Kuna ale může zůstat uvězněná na půdě.

Využijte zákon

Jestliže vám život otravuje hodně dlouho, hodí se vám málo známá výjimka v zákoně, kdy se jí můžete zbavit i za využití mnoha legálních prostředků v období od 1. listopadu do konce února. V tomto období totiž není kuna nijak chráněná.

Jeden komentář u “Jak se zbavit kuny (lasičky) – navždy!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *