4 tipy jak na vytápění studené dílny

Máte k dispozici dílnu, kterou používáte na jaře a v létě a chtěli byste ji používat i během zimy? V tom případě je nutné vyřešit, jak budete studenou dílnu během zimních měsíců vytopit.

Můžete zvolit hned několik variant k vytápění vaší dílny. Podívejme se společně na to, jakým způsobem lze studenou dílnu vytopit a moci ji tak používat i během zimních měsíců.

Elektrický přímotop s ventilátorem

Elektrický přímotop s ventilátorem je vhodný pro vytápění malých dílen během zimy i pro přitápění v domácnostech, chatách či chalupách. Přímotopy lze provozovat ve více režimech a jsou snadno nastavitelné pomocí přepínače. Lze pouze zapnut ventilátor, který využijete především v letních měsících pro cirkulaci vzduchu. V režimu se sníženým příkonem lze průběžně přitápět a udržovat tak požadovanou teplotu v místnosti. Pokud nastavíte topidlo na plný výkon, lze jej použít pro rychlý ohřev vzduchu v místnosti. Přímotopy jsou vybaveny termostatem a přímotop automaticky udržuje teplotu. Po dosažení požadované teploty sám vypne a při poklesu teploty zase automaticky zapne.

Elektrické závěsné topidlo

Závěsné elektrické topidlo je vhodné do interiérů a krytých exteriérů. Vytopíte tak svou dílnu i přístřešek. Teplo se přenáší pomocí infračerveného záření. Tím se neohřívá vzduch, ale pouze povrch pevných těles umístěných v dosahu topidla. Elektrické závěsné topidlo je tedy vhodné i pod střechy krytých venkovních teras, ale nemělo by být vystaveno dešti nebo sněhu. Vaši studenou dílnu spolehlivě vytopí.

Infračervený zářič

Elektrický infračervený zářič je vhodný pro instalaci na strop nebo na zeď. Předává teplo prostřednictvím infračerveného záření a má vysokou účinnost a efektivnost vytápění. Má snadnou montáž a je vhodný i pro vytápění dílen, často se používá i v koupelnách. Můžete je také doplnit o termostat s dálkovým ovládáním.

Horkovzdušné turbíny

Horkovzdušná turbína může být propan-butanová nebo naftová. Tyto turbíny jsou vhodné pro topení v odvětraných prostorách a na stavbách. Je nutné připojení na vhodnou tlakovou nádobu s propan-butanem, naftu, nebo extra lehký topný olej – ELTO, který se v turbíně spaluje. V turbíně dochází ke spalování vzdušného kyslíku, proto není určena k vytápění uzavřených prostor v podobě uzavřené dílny bez odvětrání, ale spíše pro vytápění přístřešků.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *