Kde všude můžeme využít čištění ozónem?

Nemocnost lidí stoupá každým rokem. Rýma, chřipka nebo kašel se staly nedílnou součástí našeho života. Nakazit se můžeme kdekoliv, ale vždy si virus chřipky doneseme domů ať už z práce, obchodního centra nebo dopravního prostředku. Viry dokáží přežít několik dní. Mají dostatek času na to, aby oslabili  náš imunitní systém. Jak se ich zbavit? 

Co je ozon? 

Ozon je bezbarvý plyn, který je těžší než vzduch. Je tvořen třemi atomy kyslíku (O3) a říká se mu někdy “aktivní kyslík”. V porovnání s chlórem je ozón 50 krát účinnější a 3000 krát rychlejší. Považuje se za nejsilnější přírodní dezinfekční činidlo. Ničí viry, bakterie, mikroorganismy, roztoči a plísně. Ozón zabíjí 99,9% bakterií a virů, které způsobují zdravotní problémy. Zdravotní problémy způsobuje hlavně u: 

  • batolat
  • dětí, 
  • osob s oslabenou imunitou
  • starých lidech
  • těhotných žen
  • osob s alergií a astmatem

Firma Boček sídlící v Praze se zabývá čištěním a dezinfekcí ozónem. Čištění ozónem provádí v mateřských školách, firmách, komerčních prostorech, hotelích, dopravních prostředcích, skladech, nemocnicích, domácnostech, v prostorách kde je nepříjemný zápach – z cigaretového kouře, spálenin, smažení, staršího nábytku nebo domácích mazlíčků. 

Dezinfekce prostoru se provádí obvykle do 2 000 m2 a speciálním generátorem ozonu MG / H 15000 nebo GO 7000. Délka samotného čištění je závislá vždy na velikosti prostoru a znečištění. Zaměstnanci vše připraví a nainstalují generátor ozónu. Po celém procesu přijdou a vypnou generátor a vše dají do původního stavu. Je důležité nechat ozón chvíli působit a následně nechat místnost vyvětrat. 

Firma se také zabývá čištěním koberců a sedaček. Čištění se provádí metodou hloubkového čištění, tzv. extraktorovým způsobem. Jedná se o mokrý proces čištění koberců. Speciální čištění koberců a sedaček vám zaručí prodloužení životnosti. 

Zaujalo vás čištění koberců, sedaček nebo čištění ozónem? Firmu můžete kontaktovat na telefonním čísle 603 226 774 nebo prostřednictvím emailu [email protected] 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *