Tepelné čerpadlo pro starý dům – jaké jsou možnosti v tomto roce?

Že tepelná čerpadla a starší nemovitosti nejdou k sobě? Pokud svůj záměr koupě nového zdroje tepla budete konzultovat se zkušenými obchodníky, nemusí být stáří nemovitosti překážkou.

Tepelné čerpadlo pro starý dům

Vždyť tepelné čerpadlo IVT Premiumline EQ10 dodává teplo a teplou vodu hradu Švihov z 15. století! S kvalitními tepelnými čerpadly nebudete muset měnit stávající systém distribuce tepla. Je pak pouze na vás, jestli tepelné čerpadlo bude jediným zdrojem tepla pro vaši domácnost, nebo si původní kotel necháte jako záložní řešení.

Na trhu je k dispozici několik typů tepelných čerpadel, přičemž každý má své unikátní provozní vlastnosti. Zároveň, neexistuje univerzálně vhodné tepelné čerpadlo, tj. před samotnou koupí je třeba zvážit celou řadu faktorů, v případě koupě tepelného čerpadla do starší nemovitosti jsou to:

  • ochota či možnost změnit topný systém,
  • dispozice pozemku pro umístění kolektoru tepelného čerpadla země/voda,
  • tepelné ztráty budovy a očekávaná spotřeba tepla,
  • existence požadavku na to, aby tepelné čerpadlo vyrábělo i teplou vodu,
  • existence požadavku na to, aby tepelné čerpadlo bylo schopno fungovat i jako klimatizace.

Základní představu o tom, který typ tepelného čerpadla se hodí pro vaši nemovitost si můžete udělat v tomto průvodci výběrem tepelného čerpadla.

Jakou úsporu by vám přinesla výměna zdroje tepla, to si rovněž můžete nechat spočítat na odkaze viz výše, stačí vyplnit kontaktní formulář pod průvodcem výběrem tepelného čerpadla, na základě kterého vás budou kontaktovat techničtí pracovníci společnosti IVT Tepelná čerpadla s.r.o., prodejce tepelných čerpadel IVT původem ze Švédska.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *