Podzimní dekorace na dveře – Návod + inspirace

Jakmile se počasí začíná ochlazovat, podzimní listí se začíná zbarvovat do teplých a hřejivých barev a můžete si vytvořit hezké podzimní dekorace. Interiér můžete oživit útulnými přikrývkami a kostkovanými polštáři. Přinášíme vám nápady na podzimní výzdobu vašeho exteriéru, hlavně dveří. Připravíte tak hostům vřelé přivítání.

Svůj vstup mohou na podzim zdobit různé podzimní věnec na dveře, ale i tvary kapek, srdcí, obdélníků či čtverců až po nádherné girlandy. Vytvořte si poutavé dekorace na své vstupní dveře a vřele přivítejte všechny hosty. Možností slavnostních doplňků vašich vchodových dveří je opravdu mnoho. Využijte všechnu krásu, kterou podzimní sezóna nabízí a nasbírejte si přírodní materiál třeba při procházce v lese či v parku.

Pořiďte si vhodný materiál

Hodit se vám bude vrbové proutí, větvičky jehličnanů, šišky, žaludy, kaštany, bukvice, mech, bobulovité plody jako jsou šípky a jeřabiny, sušené ovoce nebo třeba vanilka a skořice. S borovicovými šiškami, zbarvenými listy a různými větvičkami a suchými trávami vyzdobíte každý vstup.

Materiál na výrobu věnce lze snadno sehnat na tržnici, v květinářství, zahrádkářských potřebách i hobby marketech. Buďte kreativní.  Použijte kousky kmenů vinné révy, kukuřičné klasy i slupky, nebo třeba obilí. Nezapomeňte do svých výtvorů začlenit i nejoblíbenější podzimní dekorace, tedy dýně v různých tvarech, velikostech a barvách. Přidejte i oranžovou mochyni (Physalis).

Podzimní girlanda na dveře

  • skoby, na které se girlanda pověsí
  • pevné lano na základ
  • seno na základ
  • vázací drátek k upevnění sena na lano a přidělání dekorací
  • tavná pistole
  • nůžky
  • zahradnické nůžky pro stříhání větviček
  • kleště k přestřihnutí vázacího drátku
  • přírodní dekorace

Výroba girlandy na dveře

Lano si naměřte do potřebné délky, uřízněte, konec začistěte a připevněte vázacím drátkem. Vezměte si trochu sena, obtočte ho kolem lana a začněte obmotávat vázacím drátkem. Seno dále navazujte za sebou a každou novou hrst znovu obtočte drátkem. Na konci lana drátek zakončete tak, aby se nepovolil a odstřihněte. Základ zavěste na skobičky a konce nechte ve stejné délce svisle viset.

Kreativní tvoření girlandy

Girlandu zdobte doplňky, na které připevníte kousek vázacího drátku, s jehož pomocí ozdobu připevníte k pevnému základu. Lehčí materiály stačí do základu jen zapíchnout. Dekorace můžete připevňovat i pomocí tavné pistole. Použít lze prakticky cokoliv, co nějak připomíná podzim. Fantazii se meze nekladou, vše tedy závisí jen na vašem vkusu. Výše uvedené dekorace vypadají opravdu pěkně a dolaďují podzimní atmosféru. Ozdobená girlanda bude vévodit vašim dveřím. Pokud máte před dveřmi ještě dost místa, dolaďte aranžmá květinami a dýněmi. Použijte i další podzimní dekorace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *