Nový nábytek do nového domu – jaké kousky vám na nákupním seznamu nesmí chybět?

nábytek_do_domu_PR1

Stěhování je nepochybně nákladná záležitost. Musíte najít nemovitost, na ni si většinou i půjčit, zaplatit potřebné poplatky a pak se ještě postarat o stěhování samotných věcí. A ani to není zrovna jednoduché a levné.

Pokud máte jen své osobní věci, budete to mít o něco jednodušší, než když se rozhodnete stěhovat také nábytek, zejména ten, který má větší rozměry.

U většiny stěhovacích firem vás demontáž, převoz a následná montáž těžkých kusů vyjde i na několik tisíc korun, a pokud je kusů více, celková cena může vyšplhat ještě výš.

Nové bydlení se vším všudy

Pak je na místě zvážit, zda by nebylo lepší nábytek rovnou koupit nový. Nebudete muset řešit žádná provizorní řešení a své si obydlí zútulníte podle svých představ. Nový nábytek vám navíc pravděpodobně poslouží déle než ten starý, a tak si ušetříte starosti do budoucna.

Pokud vám neschválili dostatečně vysokou hypotéku a vy tak její neúčelovou část nemůžete využít na nákup vybavení, alespoň to nejnutnější můžete zaplatit prostřednictvím menšího úvěru

Řada společností nabízí pro nové klienty možnost sjednání první půjčky zdarma, což znamená, že zbytečně nepřeplatíte na úrocích. Pochopitelně je potřeba dobře spočítat, kolik si měsíčně můžete dovolit splácet.

Už jen s hypotékou se měsíční náklady mohou navýšit – záleží, na co jste zvyklí. Další závazek je tedy třeba potřebně zvážit a započítat do kalkulací, abyste vše zvládali bez problému splácet.

Pohodlí během každého dne

Ať už za vybavení domu zaplatíte jakoukoliv částku, je třeba vybrat ty správné kousky – obzvlášť, pokud nemáte příliš velký rozpočet.

Domov by měl být především místem, kde se můžeme uvolnit a dopřát si odpočinek. Proto bychom si zde měli být schopni udělat absolutní pohodlí.

Jedním z prvních kusů na vašem nákupním seznamu by tedy měla být sedací souprava. Ta je důležitá nejen pro pohodlné čtení, ale také pro utužování vztahů. Kde jinde byste chtěli trávit společné večery než v pohodlí obýváku?

vybavení_domů_gauč_PR2

Důležitý je pochopitelně také jídelní stůl a židle. Možná si užíváte dny, kdy si jídlo vezmete do obýváku a sledujete pořady. Kdybyste však na sedačce měli jíst každý den, určitě by vás to brzy omrzelo.

Pokud však jde o pohodlí a odpočinek, je zapotřebí především kvalitní postel a matrace pro vás a případně i děti. Nejvíce energie totiž naše tělo získává právě ze spánku. 

Pokud se neustále budíte kvůli tomu, že vás pořád někde něco tlačí, nemůžete dosáhnout kvalitního spánku. Není tedy pochyb o tom, že správný výběr je klíčový.

A co úložné prostory?

Všechny přestěhované věci musíte mít pochopitelně kam uložit. 

Žít s krabicemi se dá maximálně pár týdnů, ale časem to obvykle vede pouze k frustraci a hlavně nepořádku. V zaskládaném bytě bez jakéhokoliv řádu se těžko něco hledá a ani úklid není zrovna příjemným zážitkem.

Pořádná šatní skříň je tedy nutností. Určitě by měla být vybavena závěsnou tyčí na kabáty, kalhoty a šaty, stejně tak jako policemi na kalhoty a trička a zásuvkami na spodní prádlo. Situaci můžete vyřešit buď jednou velkou šatní skříní nebo několika menšími komodami.

Nejde ale jen o oblečení. 

Místo potřebujete najít i pro další věci jako dokumenty, psací potřeby a další užitečné drobnosti, které potřebujete mít po ruce. K tomu vám poslouží buď psací stůl se zásuvkami nebo samostatný zásuvkový díl.

První varianta může být do začátku cenově výhodnější, jelikož dostanete hned dvě řešení v jednom – místo na práci, studium a jiné činnosti na počítači a úložný prostor na věci, které k tomu potřebujete. 

Jak ho vybrat? O tom si můžete přečíst tady.

Úložný prostor však potřebujete i v jiných částech domu než v ložnici, obýváku i pracovně. Kuchyni teď dáme také stranou, protože ta je kapitolou sama o sobě. 

Nyní máme na mysli koupelnu.

Deodorant, zubní kartáčky, pastu, mýdlo, šampon, kondicionér – a tak bychom mohli pokračovat do nekonečna. Na to, jak jsou koupelny malé, v nich potřebujeme spoustu věcí a tím pádem i místo, kam je uložíme.

Konkrétní volba závisí na velikosti koupelny a výběru vybavení, určitě by však neměla chybět polička ve sprše a u umyvadla na nejnutnější potřeby.Časem samozřejmě bude potřeba dokoupit více kousků, abyste se doma cítili skutečně dobře. Nicméně pár měsíců s těmito základy určitě vydržíte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *