Kvalitní spánek je pro náš organismus důležitý. Přizpůsobte tomu výběr matrace

Mnoho lidí si neuvědomuje, nakolik je spánek pro lidské tělo naprosto zásadní. Ve spánku naše tělo dobíjí energii. Je to podobné, jako když nabíjíme elektrický přístroj ze zásuvky. Pokud není přístroj nabitý a my nejsme vyspaní, zkrátka ani jedno z toho pořádně nefunguje. Za únavou je přitom řada skrytých nebezpečí. Výzkumy například ukazují, že pokud se ráno nedostatečně vyspíme a poté sedneme do auta za volant, naše reakce jsou podobně zpomalené, jako bychom konzumovali alkohol. Unavených lidí přitom po cestách jezdí dnes a denně spousty, protože únavu zkrátka nelze jednoduše změřit.

Výběr ideální matrace

Každý by proto měl ve svém vlastním zájmu udělat něco pro to, aby se konečně pořádně vyspal. Naprosto zásadní je kvalitní postel a kvalitní matrace. Třeba matrace 140×200. Matrace bychom měli vybírat podle našich požadavků, tělesných, a hlavně váhových dispozic i případných zdravotních problémů. Na výběr máme různé druhy matrací. Mezi ty nejobvyklejší patří: 

  • Latexové matrace
  • Pěnové matrace
  • Taštičkové matrace
  • Pružinové matrace

Například latexové matrace si v poslední době pořizuje řada lidí kvůli zdravotním problémům. Mají totiž vysokou bodovou elasticitu. Jedná se o luxusní variantu matrace, které jsou vyhledávané také s ohledem na přírodní původ materiálu, ze kterého jsou vyrobeny. Mezi nejvyhledávanější však bezpochyby patří pěnové matrace, mezi kterými si můžete vybrat také levné matrace 160×200. V současnosti se využívá kombinace několika druhů pěny a matrace jsou tak velmi kvalitní.

Správná matrace do správného roštu

Zatímco latexové a pěnové matrace jsou vhodné hlavně do pružných roštů, v případě pevného roštu se uplatní klasická pružinová matrace nebo její modernější varianta v podobě taštičkové matrace. Jakou matraci ale uložíte do kterého roštu, vždy závisí na tom, jaké výsledné vlastnosti od komfortu spánku požadujete. Někdo má rád tvrdší podklad, někomu více vyhovuje měkčí. Podle toho řešíme nejen kombinaci s roštem, ale také tvrdost samotné matrace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *