Budoucí domácnost ve znamení technologií

Rychlost technologického rozvoje je rychlejší a nestíháme jej ani sledovat. Mnoho návrhářů a výzkumníků se snaží do domácnosti navrhnout mnoho důmyslně promyšlených pomocníků. Možná v blízké budoucnosti už nebudeme muset ani hnout prstem a budeme si užívat život plný komfortu a luxusu. Budoucnost bude patřit robotům a ty nám poskytnou více pohodlí v našem domove.

Přístroj s názvem Aeroball

Kuličky, které se vznášejí v prostorách domu či bytu a vzduch v interiéru filtrují a čistí. V místnostech, kde jen filtrování nestačí, zvyšují svoji účinnost. Parfémují domov a dodají mu svěží vzduch.

Přístroj zvaný Atomium

Velkým hitem je 3D tiskárna, která vám vytiskne třeba i dort. Jde o přístroj budoucnosti, který se zařadí k běžné výbavě moderní kuchyně.

Přístroj zvaný Ice

Jde o interaktivní lampu, která během stolování navodí vhodnou atmosféru za pomoci nastavitelné intenzity i barvy světla. Poradí vám také, jaký recept můžete z ingrediencí pod ní vložené připravit.

Přístroj zvaný Impress

Asi každý z nás v této zrychlené době našel v lednici zkažené jídlo. K zabránění těchto situací v budoucnu nám pomůže přístroj s názvem Impess, který nám toto potraviny ponechá ve stěně pěkně na očích.

Přístroj zvaný Mab

Přístroj s názvem Mab v sobě skrývá mnoho malých létajících robůtků, kteří jsou vysíláni mateřským zařízením a průběžně a soustavně mapují povrchy v celém prostoru domácnosti. Robot bude vyslán na určené místo a tam udělá vše, co je třeba.

Přístroj zvaný Mo´Sphere

V poslední době je hitem i molekulární kuchyně a tu přináší tento koncept. Doposud je toto umění ovládáno jen neprestižnějšími kuchaři na světě. Do budoucna jej ale díky Mo´Sphere budeme ovládat i my.

robot

Přístroj zvaný SmartPlate

Jde o takzvaný chytrý talíř, který rázem promění připravený pokrm v interesantní zvukové efekty a jde o symfonii chutí. Díky připojení k chytrému telefonu dojde k analyzování ingrediencí a každé je přiřazen vlastní tón.

Přístroj zvaný Spummy

Příchuť bude mít v budoucnosti podobu pěny, se kterou dosáhnete mnoho kombinací chutí. Vaše pokrmy budou mít zcela neodolatelnou intenzitu chuti, kterou oceníte vy i vaše návštěvy.

Přístroj zvaný Treat

Technologický pomocník má tvar stromu a uchovává na svých větvích potraviny a jídlo. Inteligentně nás upozorní na blížící se dobu spotřeby. Jakmile uplyne spotřební lhůta, jídlo automaticky shodí na zem, jako nahnilá jablka. Pomocí chytrého telefonu si budete moci jídlo na dálku ohřát třeba před svým příchodem domů.

Zdroj: Electrolux

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *