Proč si pořídit infrasaunu a kam ji doma umístit?

infrasauna_marimex_2

Infrasauna je skvělým prostředkem, jak si z domova udělat wellness ráj. Hodí se nejen do baráku, ale umístit ji můžete i do bytu. Proč byste měli o jejím pořízení přemýšlet i vy? A kam ji doma nejlépe umístit?

Proč si pořídit infrasaunu

Infrasauna je malým zázrakem, který z vašeho obydlí okamžitě udělá místo ještě dokonalejšího odpočinku. V zimě vás prohřeje, posílí vaši imunitu a má naprosto skvělé účinky na posílení kardiovaskulárního systému.

Na rozdíl od klasické sauny se navíc hodí skutečně pro každého. V klasické finské sauně bývají totiž velmi vysoké teploty, které nemusí svědčit lidem s poruchou krevního tlaku, těhotným ženám a celkově mohou některým lidem ve zdravotním stavu přitížit.

To u infrasauny neplatí. Jak to?

Teplota v infrasauně se pohybuje pouze kolem 40 °C a tělo prohřívá pomocí infračervených paprsků zevnitř.

Tím však výhody infrasauny nekončí.

Infrasauna se totiž vejde třeba i do menšího bytu a její montáž je tak snadná, že ji doma zvládnete sami. Jedná se totiž o jednoduchou „stavebnici“ s podrobným návodem jak na samotné složení, tak na zapojení elektroinstalace. K dalším výhodám patří i provozní cena, která se pohybuje kolem 5 korun za jeden přibližně 40minutový pobyt v tomto malém ráji.

Na co si dát při výběru pozor?

Obsah obrázku interiér, police

Popis byl vytvořen automaticky

Nad čím se před pořízením zamyslet

Jednou z nejdůležitějších věcí, nad kterými se při výběru zamyslet, je velikost infrasauny. Ta samozřejmě záleží primárně na prostoru, který máte k dispozici, ale také na tom, kolik lidí ji plánuje používat. Pokud si chcete benefitů užívat o samotě, bude stačit malá infrasauna pro jednoho

Pokud plánujete infrasaunu používat s rodinou a přáteli, můžete si ji pořídit třeba až s kapacitou šesti lidí – samozřejmě v případě, že ji budete mít kam dát.

Důležité pro pohodlí v sauně je také umístění topidel. Každá infrasauna je má rozložená jinak a to, jaké rozmístění bude vyhovovat vám, záleží na individuálních potřebách a představách. Samozřejmě, že typů topidel je více, proto je ideální si saunu před pořízením vyzkoušet.

Za zvážení stojí také to, jestli vám stačí „obyčejná“ infrasauna, která vás příjemně zahřeje, nebo stojíte i o doplňky například ve formě světelné terapie. 

Ale teď už se dostáváme k tomu nejdůležitějšímu.

Kam infrasaunu v bytě umístit?

Kam infrasaunu umístit?

Umístění infrasauny v bytě je velmi snadné. Můžete ji totiž dát kamkoliv! Pro svůj provoz potřebuje pouze zásuvku a pár centimetrů prostoru. Na rozdíl od finské sauny není potřeba řešit odvětrávání, ani další podobné záležitosti. Jen některým infrasaunám úplně nesvědčí blízkost vodního zdroje. Jedná se jen o pár výjimek, přesto je dobré se ujistit, zda se to netýká i té vaší vysněné, pokud ji plánujete umístit například do koupelny.

Jediné místo, kam se infrasauna nehodí, je například terasa či jiné exteriéry.

Nejoblíbenějším umístěním je ložnice, ale často ji můžete najít klidně v obýváků. Že máte nadbytečný prostor zrovna v předsíni? Ani tam se infrasauna neztratí.

Infrasaunu můžete umístit stejně dobře na koberec, parkety i lino, nevadí ani dlažba. 

Zkrátka a dobře samotné umístění tohoto skvělého vynálezu záleží jen a pouze na vašich dispozicích a potřebách.

Chcete si infrasaunu nejprve prohlédnout a vyzkoušet na vlastní kůži? Navštivte showroom Marimex, kde vám vše předvedou a ukáží, takže si nepořídíte „zajíce v pytli.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *