Proč ekodrogerie získává na popularitě?

Nechápete, proč je dnes trendy kupovat všechno bio a eko, ještě navíc když jsou tyto věci častokrát dražší? Zas tak markantní cenový rozdíl nebývá. Samozřejmě jsou rodiny, které si nemohou dovolit kupovat dražší varianty, značná část populace to ale dělat může a také by měla. Proč? Pojďme se podívat konkrétně na ekodrogerii.

Ekodrogerie a ekologická domácnost

Co vlastně znamená ekodrogerie? Ekologická drogerie je přírodní. Místo drastických čistidel můžete svou domácnost uklízet šetrnými prostředky. O svou kůži a vlasy pečujete pouze přírodními látkami. Nádobí umýváte přírodním mycím prostředkem bez škodlivých látek. A ještě než tento dotaz vznesete – ano, eko přípravky mají stejné čisticí účinky jako ty chemické. Vyperou prádlo a odstraní odolnou mastnotu. Jen šetrněji.

Pečujte o své tělo v souladu s přírodou

Umělé látky našemu tělu příliš nesvědčí. Slyšeli jste už někdy třeba o tom, jak vám silikony v šamponech obalují vlas? Skrz kůži se různé chemikálie použité v krémech a dalších kosmetických přípravcích mohou vstřebávat do těla, o to zřejmě také nestojíte. Ekodrogerii byste měli začít používat tedy v prvé řadě kvůli sobě. Ale také kvůli přírodě.

Nepodporujte vypouštění chemikálií

Dráždivé chemické substance ze všech čisticích prostředků, pracích prostředků nebo drogerie se dostávají do vody a pak do přírody. V přírodě působí destruktivně. Bohužel je neumíme nijak odstraňovat, mívají dlouhou životnost, v půdě či vodě zůstávají opravdu dlouhé roky. Opravdu chcete být součástí znečišťování přírody? Můžete říct, že se podílíte minimálně, ale je to stejné jako s tříděním odpadů – každý musí začít nejdříve u sebe.

Co všechno se dá sehnat v eko podobě?

Prací prostředky, prostředky na mytí nádobí, čisticí prostředky, interiérové vůně, repelenty, kosmetika (třeba i dekorativní) a hygienické potřeby. Všechny tyto výrobky fungují stejně dobře jako jejich umělé, chemické, syntetické varianty. Jen možná nemají tak silné umělé parfemace. Podívejte se například do ekodrogerie Biooo.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *