Jak co nejlépe zabezpečit dům? Vyberte vhodnou technologii zabezpečení domu

Základem pro klidný spánek a bezpečí vaší rodiny je kvalitní zabezpečení domu. Kromě klasického mechanického zabezpečení, ke kterému se řadí bezpečnostní dveře, zajištění oken nebo garážových vrat, je důležité dům zabezpečit především elektronicky.

Proč zvolit elektronické zabezpečení domu?

Stále rostoucí kriminalita by měla být hlavním důvodem, proč se budete poohlížet po spolehlivém zabezpečení domu pomocí zabezpečovacích systémů. To je totiž na rozdíl od mechanického zajištění mnohem efektivnější. Mechanické zábrany zloděje pouze zpomalí, ale většina z nich je schopna je překonat a pokračovat ve svém záměru. Navíc vám tak zbytečně poškodí majetek a stejně krádeži většinou nezabráníte.

Nespornou výhodou jsou další možnosti, které vám elektronické zabezpečení domácnosti nabízí. Pomocí kvalitních a moderních zabezpečovacích systémů lze dům také efektivně a snadno automatizovat. To vše navíc pohodlně z mobilního telefonu nebo tabletu. 

Tato technologie vám též poslouží k pravidelnému zapínání a vypínání světel, nastavení termostatu, otevírání či zavírání garážových vrat, stahování rolet či zavlažování trávníku. Elektronický zabezpečovací systém je skvělým pomocníkem v běžném životě, který vás nejen ochrání, ale též vám mnohé běžné činnosti usnadní.

Pokud byste rádi v budoucnu využívali možnosti automatizovat domácnost, měli byste tento požadavek zohlednit již při výběru výrobce. Například český Jablotron umí automatizovat domácnost i na dálku a vše ovládat prostřednictvím své aplikace v češtině.

Jak probíhá zásah v případě poplachového signálu?

Na rozdíl od mechanického zabezpečení představuje elektronické zabezpečení domu skutečně aktivní ochranu. Kamery a bezpečnostní čidla jako první zpozorují pokus o vniknutí do domu a tuto informaci přenesou do Pultu centrální ochrany (PCO), respektive do nepřetržitě obsluhovaného dohledového centra, kde operátoři okamžitě jednají podle zásahového plánu. 

Ihned vysílají na místo motorizovanou zásahovou jednotku, informují kontaktní osoby klienta a přivolají policii i další záchranné složky, se kterými běžně komunikují. Tato včasná reakce rapidně zvyšuje šanci na zachycení pachatele a zabránění vzniku druhotných škod. Elektronické zabezpečení domu vás ochrání i v případě vznikajícího požáru, úniku vody či plynu nebo živelné pohromy.

Jak vybrat vhodnou technologii?

Aby bylo elektronické zabezpečení vašeho domu opravdu efektivní, je třeba zvolit vhodný systém a vytvořit návrh na míru nemovitosti. Ten vychází z určení míry rizika a stanovení rozpočtu. Nejprve je třeba ujasnit si některé otázky, jako je rizikovost v okolí domu, hodnota vybavení domu, co od zabezpečení očekáváte a jaké jsou vaše priority, zda kvalitní zabezpečení nebo nejnižší cena.

Bezpečnostní agentura Pro Security vám celý zabezpečovací systém domu navrhne na míru zdarma, a to na základě posouzení výše bezpečnostních rizik a stanovení priorit. Připraví pro vás návrh zabezpečovacího systému vytvořený přesně podle vašich potřeb a parametrů vašeho rodinného domu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *