Jaký si zvolit domácí trezor

Uvažujete o domácím trezoru a nevíte jaký si vybrat? Připravili jsme pro vás pár rad a informací, které vám výběr správného trezoru usnadní. Podívejte se na to, jaké jsou typy trezorů, jak se jednotlivé typy od sebe liší a co si u trezoru před jeho nákupem ověřit. Zohledněte i své preference a potřeby.

Domácí trezor Point safe

Jak vybrat správný trezor

Nejprve si promyslete, zda trezor potřebujete na dokumenty, cenné papíry, faktury a účtenky, anebo na větší množství hotovostišperkycenné předměty či zbraně. Malý trezor pro domácí použití vám umožní uložení cestovních pasů, dokumentů, šperků a menší hotovosti, větší poslouží i pro uložení dokladů, které potřebujete ke své práci či podnikání. Speciální trezor je pak na zmíněné zbraně.

Trezor pro bezpečný domov

Často používaný je trezor pro domácí použití. Tyto kompaktní domácí trezoryelektronickým zámkem jsou menších rozměrů a využívají se k bezpečnému uložení různých dokumentůcenných papírů, rodinných šperků a cennostífotoaparátů, drobných uměleckých předmětů, různých sběratelských předmětůcenných sbírek či hotovosti. Váš domácí trezor na peníze dokáže uschovat i léky nebezpečné pro děti či domácí mazlíčky nebo dražší drobnou elektroniku, například notebook.

Stěnový trezor City line

Trezor pro bezpečnou domácí kancelář

Kancelářské trezory nacházejí uplatnění nejen ve firmách, ale s narůstající flexibilní pracovní dobou a home office se stále častěji používají i v domácnostech. Ocení je všichni podnikatelé, pracovníci na vysokých řídících postech, obchodníci i manažeři. Můžete je využít pro uložení hotovosti, různých dokumentůdebetních a kreditních karet, osobních spisů s citlivými údaji a jiných cenných předmětů a notebooků. Pro tyto účely je vhodný nábytkový či zděný trezor s elektronickým zámkem.

Bezpečnostní schránky a speciální trezory na zbraně

Levné domácí trezory postačí, pokud potřebujete jen malý trezor pro uzamykání drobných předmětů. K tomu často stačí i malá bezpečnostní schránka v podobě knihy nebo malé krabičky s nižší cenou, ale i s nižší úrovní zabezpečení. Speciální trezor na zbraně zajistí bezpečné uložení vaší zbraně nebo zbraní. Jejich počtu i rozměru musíte přizpůsobit velikost trezoru, který jim bude poskytovat vysokou úroveň ochrany.

Domácí trezor star sf 003

Velikost trezoru má odpovídat účelu trezoru

Trezor vybírejte především podle účelu, ke kterému jej budete nejvíce používat. Zamyslete se nad tím, k čemu má trezor sloužit a jaké předměty bude chránit. U trezorů platí jednoduché pravidlo. Pokud to váš prostor umožňuje, kupte si raději o něco větší model, než plánujete. Do budoucna se mohou vaše preference měnit a předmětů k uschování může přibývat. Kromě vnějších rozměrů jsou důležité vnitřní rozměry, které určí, kolik předmětů se do trezoru vejde a jak budou orientovány.

Typ uzamčení trezoru

Před nákupem zvažte způsob uzamykání. Trezor může mít 3 typy zamykání. Na klíč nebo na elektronický či mechanický zámek. Klíčový zámek je nejjednodušší, nejlevnější, ale i nejméně bezpečný. Někdo vám může snadno ukrást klíč, nebo jej můžete ztratit. Mechanický číselný zámek funguje na číselnou kombinaci. Může mít podobu tlačítek nebo otočného číselníku a otevře se či zavře při správně zadané kombinaci číselElektronický číselný zámek je nejčastější. Při zapomenutí kódu jsou k dispozici klíče pro nouzové otevření. Musíte si je však vhodně schovat a místo utajit.

Stěnový trezor diplomat

Umístění trezoru

Jakmile znáte účel, velikost a typ uzamčení trezoru, promyslete jeho vhodné umístění. Můžete si vybrat nábytkový nebo zděný trezor. Nábytkový trezor může být volně stojící nebo připevněný ke zdi či podlaze. Tajně umístěný zazděný trezor do stěny, například za obraz či do podlahy pod koberec poskytuje vyšší úroveň zabezpečení. Promyslete, jaké předměty chcete chránit, kolik jich bude i svoje prostorové možnosti nebo jak často budete trezor otevírat. Bojíte se, že ztratíte klíče nebo zapomenete kód? Klicovecentrum.cz nabízí i servisní služby, opravy i nouzové otevírání trezoru.

Zdroj obrázků: klicovecentrum.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *