Exteriérové zástěny a paravány

Zahradní zástěna

Zástěny a paravány se využívají zejména v interiérech pro oddělení či rozdělení prostoru. Svou funkci však mohou velmi dobře plnit i na zahradě či u vchodu do domu. Zahradní zástěny nám poskytnou soukromí a mají mnoho praktických funkcí.  

Balkonové zástěny a paravány 

Balkonové zástěny a paravány na balkon oddělují prostor balkonu či terasy a chrání vás před nahlížením do vašeho soukromí. V nižších patrech před zraky sousedů a kolemjdoucích a ve vyšších patrech zase využijte bočnice na balkonové zábradlí. Hliníkové balkonové zástěny a paravány jsou funkčním, originálním a designovým doplňkem. Vybírat můžete z mnoha krásných motivů.

balkonová zástěna

Zahradní zástěny a paravány

Zahradní zástěny a paravány slouží k oddělení částí zahrady, pěstitelské části od okrasné, k ochránění posezení od očí zvědavců, nebo třeba k oddělení prostoru s bazénem nebo vířivkou, nebo prostoru pro slunění na zahradě, kde díky nim získáte více soukromí i vytoužený stín. Hliníkové zahradní zástěny a paravány na zahradu oddělí část prostoru zahrady i terasy a dopřejí vám klidnou relaxaci.

Zástěny pergol 

Zahradní zástěny ze dřeva či rákosu vyžadují mnohem složitější údržbu než hliníkové a kovové zástěny a paravány. Tyto zástěny pergol, bočnice na pergolu nebo výplně pergol je možné vyrobit i pro pergoly ze dřeva a jiných materiálů. Zajímavou možností jsou i zahradní paravány s kloubovým mechanismem či s provedením na kolejnici. Pokud zástěnu nepotřebujete, můžete ji složit, zasunout a schovat. 

Zástěna pergoly

Zástěny popelnic 

Velmi praktické jsou zástěny pro popelnice, nebo zákoutí se zahradním nářadím, které díky nim nemusí být vidět. Jde o praktické řešení problému před domem nebo na zahradě. Popelnice je možné jen zasunout, nebo mohou mít zástěny otvírací vrátka zepředu i zezadu. Zástěna na popelnice pak bude svým originálním zpracováním a designem zahradu zkrášlovat.

Zástěna popelnic

Zástěny ke vchodu 

Zajímavou variantou jsou i zástěny ke vchodu do domu, které tvoří designový i praktický prvek. Zástěny ke vchodu nás chrání před sluncem, jsou vhodnou bariérou proti větru nebo nafoukanému sněhu.

Kovové nebo hliníkové exteriérové zástěny vám poskytnou funkční díl a dokonale laděný doplněk zároveň. Každá zástěna může být přenosná, pevně zabudovaná, rozkládací i posuvná

zástěna ke vchodu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *