Vyplatí se topit briketami? A proč právě teď?

drevene_brikety_valec_PR

Dřevěné brikety a pelety jsou aktuálně hitem moderního ekologického a zároveň ekonomického způsobu vytápění. Jaké jsou hlavní výhody dřevěných briket?

Vysoká výhřevnost a minimum kouře

Dřevěné brikety představují dřevěný materiál, který má díky nízkému obsahu vlhkosti 7 až 10 % vysokou výhřevnost a dlouhou dobou hoření. Oproti dřevu, které je třeba zpracovat, se s briketami snadno manipuluje. Díky tvaru kvádru, bloku či cihel jsou velmi dobře stohovatelné a skladné. K dispozici jsou brikety z jehličnanů, listnatých stromů i bukového dřeva. Při topení briketami je zajištěno postupné prohořívání a produkují minimum kouře i popela.

Ekologický materiál do kamen, kotlů i krbů

Dřevěné brikety představují vysoce ekologický materiál určený do kamen, krbů a kotlů. Vyrábí se bez jakýchkoliv pojiv a příměsí a tím se stávají obnovitelným zdrojem energie. Alternativou jsou dřevěné pelety z drceného a slisovaného dřevěného odpadu, ke kterým je třeba speciální druh kamen, případně automatický kotel na pelety. Dřevěné brikety jsou vhodné i na podpal a není třeba používat podpalové dřevo. Popel z dřevěných briket je navíc vhodný ke hnojení zahrady. 

Jak poznat kvalitní briketu

Kvalitní briketu poznáte čichem. Dřevěné brikety se totiž vyrábějí ze slisovaných dřevěných pilin, proto byste měli jasně cítit dřevo. Míra slisování je opravdu vysoká a kvalitní briketa by se neměla drolit nebo rozpadat. Pro dosažení maximální účinnosti dřevěných briket s nimi topte ve chvíli, kdy má spalovací zařízení uzavřený přívod vzduchu. Pamatujte na to, že brikety hořením zvětšují objem, plňte tedy spalovací zařízení briketami do poloviny a ne až po okraj.

Vysoké úspory na mnoho let

Kromě ochrany přírody a svého zdraví můžete chránit i svou peněženku. Dřevěné brikety patří mezi nejekonomičtější zdroje tepelné energie a v porovnání s elektřinou či plynem můžete ušetřit ročně až deset tisíc korun. Dřevěné brikety mají velmi dlouhou životnost. Při správném skladování se dají využívat několik let bez poklesu kvality a výhřevnosti. Dřevěné pelety i brikety jsou nejlevnější na jaře během dubna a května. Kromě České republiky můžete využít i prodej briket na Slovensku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *