Výběr šicího stroje do domácnosti či za účelem podnikání

sici_stroje_overlocky_cz

Šití je úžasná technika, se kterou se můžeme setkat běžně v domácnosti, v oděvním průmyslu nebo při podnikání v tomto oboru. V každém případě je nutné vybrat ten vhodný šicí stroj pro vaše účely a osvojit si potřebné základy. Pro začátečníka může být oříškem se v druzích šicích strojů a jeho funkcích vyznat. Přinášíme Vám proto tipy, díky kterým se ve výběru lépe zorientujete.

Šicí stroje pro úplné začátečníky

Základem úspěchu je bezprostředně koupě vhodného šicího stroje. Prvním krokem rozhodně bude ujasnit si, jak často budete šicí stroj používat. Pro občasné použití šicího stroje v domácnosti bohatě poslouží šicí stroj levnější pouze se základními funkcemi, který látku umí především sešít a začistit. Kvalitnější základní stroje začínají přibližně cenově u pěti tisíc, od levnějších už neočekávejte žádnou kvalitu. Takový šicí stroj pořídíte například od české značky BOBBIN 

Dražší šicí stroje s vysokým uživatelským komfortem

Dražší šicí stroje jsou zpravidla silnější a poskytují vyšší uživatelský komfort. Vyšší cena by také měla odrážet i celkové zpracování šicího stroje a jeho jednodušší manipulaci. Za šicí stroj s vyšší pořizovací cenou potom získáváte i množství různých vychytávek, které Vám práci se šicím strojem usnadní a můžete se věnovat i složitějším technikám.

Nezaměřujte se při výběru pouze na cenu šicího stroje

Kromě parametru ceny šicího stroje je vhodné zaměřit se také na to, k čemu budete šicí stroj používat. Pokud se rozhodujete koupit šicí stroj pro šití oděvů, nemělo by na Vašem novém pomocníkovi chybět volné rameno, které pro začištění rukávů a nohavic. Pro šití oděvů z úpletu oceníte ve vybavení stroje zipovou patku a možnost pružných stehů. Pro profesionálnější využití se doporučují šicí stroje overlocky umožňující například automatický odstřih látky, řasení látky, našívání gumy nebo lemování.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *