Saunování se můžete věnovat i doma

finská_sauna_PR

Saunování se v českých zemích věnuje čím dál tím více lidí. Není ani divu, jelikož si díky tomu můžete upevnit zásadním způsobem zdraví. Bonusem pak je, že si lze koupit saunu i přímo do bytu.

Proč si pořizovat saunu?

Finské sauny jsou v českých domácnostech a na zahradách stále častějším jevem. Přeci jen je daleko levnější užívat si horkého vzduchu u sebe doma prakticky zadarmo než kvůli tomu samému chodit pravidelně do wellness. Samozřejmě za patřičný poplatek.

Je pravda, že nejde o záležitost několika málo tisícovek, ale spíše nižších desítek tisíc, nicméně i přesto se tento druh investice bohatě vrátí, a to jak finančně, tak i na zdraví.

Horké páry jsou totiž blahodárné pro lidské tělo i psychiku. V sauně se vám uvolní klouby i svaly, zlepší se vaše oběhová soustava, pookřeje pokožka a samozřejmě se tak zbavíte alespoň na chvíli stresu.

Více soukromí

Když budete chodit v pravidelných intervalech do sauny někde ve wellness, očekávejte, že tam nebudete jediní. Pokud patříte spíše mezi stydlivější jedince, jistě jsou vám tyto situace hodně proti srsti. Když si však pořídíte saunu domů, tento problém vás už v budoucnu trápit nebude.

Domácí saunování má oproti tomu veřejnému ještě jednu podstatnou výhodu, a sice lepší hygienu. Potit se s cizími lidmi může být nejen žinantní, ale zároveň nehygienické.

Do bytu i na zahradu

Mít u nás saunu v bytě přeci jen stále není tak běžné jako v jiných zemích, nicméně na zahradě už má takovýto doplněk leckdo. Na rozdíl od bytu je zahrada o dost větší, díky čemuž je tam možné vybudovat saunu pro více než jednoho či dva lidi.

Běžně se prodávají již prefabrikované modely, které stačí jen sestavit, avšak v nabídce mnohem firem se vyskytují i sauny na míru. Ty pak mohou být zcela podle vašich představ, a to nejen co se velikosti, ale třeba i designu týče.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *