Proč je výhodné vytápět domácnost peletami?

Vytápění peletami je pohodlný, bezpečný, a hlavně levný způsob zajišťování tepla ve svém domě. Kamna na pelety jsou opravdu efektivní, nicméně tento typ kamen má ještě další řadu výhod, jak ekonomických, tak ekologických. Proč byste tedy měli i vy doma topit peletami?

Vytápění domácími peletami

Co jsou dřevěné pelety

Pelety představují obnovitelný zdroj energie, vyrábí se z dřevěných štěpků a dalších dřevěných produktů. Dodávají se v pytlích a jsou velice praktické, jelikož je můžete do kamen vkládat jednoduše ručně nebo využít automatického systému u kamen na pelety, který sám přikládá. Tato forma vytápění je z hlediska energetické stránky srovnatelná s ostatními známými zdroji energie. Nicméně v případě, že máte doma tato kamna, je potřeba myslet na jejich pravidelnou údržbu, aby efektivně plnila svůj účel.

Jaké jsou výhody topení dřevěnými peletami?

  • Energetická účinnost: Pelety samy o sobě neobsahují žádnou vlhkost a produkují opravdu minimum odpadu.
  • Obnovitelný zdroj: Dřevěné pelety by se daly označit za neomezený zdroj, jelikož stromy stále rostou a dřevařský průmysl je rozsáhlý.
  • Udržitelnost: Fosilní paliva jsou nestabilní a podléhají inflaci. Oproti tomu dřevo jako topný materiál je stabilní, jelikož je recyklovatelný.
  • Nízké emise: Vytápění peletami znamená velmi nízké emise pevných částic, stejně jako emise oxidu uhličitého.

Kamna na dřevěné pelety

Efektivnost vytápění peletami je jenom umocněna možností si pořídit kamna na pelety. Teplo z těchto kamen vytopí celý váš dům, navíc u mnoha modelů můžete zásobník naplnit až na 3 dny a o nic víc se nestarat. Mnoho typů je také vybaveno dálkovým ovládáním či aplikací pro chytré telefony, takže jednoduše zatopíte, i když nebudete doma.

Vyměňte letos energie za přírodní vytápění.

Zdroj obrázku: tiero / stock.adobe.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *