Jednoduché tipy, jak vytvořit spokojený a pohodový domov

domov útulný

Chcete žít v bytě či domě, kde se budete cítit dobře, budete jej milovat, s radostí se v něm budete probouzet a budete se vždycky domů těšit? Máme pro vás pár tipů, jak toho docílit. 

Doma chceme zažívat pocit štěstí a pohody. Mělo by to být místo, kde se denně cítíme dobře. Domov by měl být útulný, pěkný na pohled, ale také praktický. Nechceme se vněm cítit unaveně a ustaraně jen při pomyšlení na to, co je všechno potřeba ještě udělat. 

Zařizování nebo změna

Pokud stále ještě zařizujete svůj nový domov, volte nábytek tak, aby se co nejlépe a nejsnadněji udržoval. Volte uzavřené skříňky či skříně a zapomeňte na poličky. Kupujte opravdu jen to, co potřebujete. Nepřeplňujte své domovy zbytečně nábytkem a nechte prostor dýchat. Pokud už je domov zařízený a potřebuje změnu, zapojte svou fantazii. Zkuste zvolit nová řešení úložných prostor, změňte rozestavění nábytku a přemýšlejte nad barvami, které máte rádi. Řiďte se minimalismem a nepotřebné věci raději vyhoďte. Bude se vám lépe udržovat čistota. 

Zaměřeno na detaily

Místo nepotřebných věcí a dekorací se obklopte květinami. Ty totiž zútulní každý prostor. Zamyslete se nad detaily, které ovlivňují to, jak se doma cítíme. Místo milionů suvenýrů na každé ploše zkuste raději dát jen květinu, vázu či praktickou lampu. Pak bude váš byt svěží a plný energie. Můžete se probouzet s rozkvetlými muškáty v oknech a místo všech nepotřebných věcí může být na policích spousta vašich oblíbených knih, do kterých se začtete před spaním. 

Útulný domov

Zkuste přetvářet svůj domov tak, abyste zde mohli čerpat energii a cítili se v něm šťastně.  Domov je místo, kde si pak snadno můžeme plnit své sny a dávat pevnou formu našim představám. S tím se pevně pojí soulad v prostoru. Ten dosílíme jednoduchostí a také uspořádaností. Tím se dostáváme k pravidelnému úklidu domu, který nám často bere čas i energii. Prakticky zařízené prostory se uklízejí mnohem lépe. Pokud stále nestíháte, nebo prostě uklízení nesnášíte, zařiďte si úklid domu. Ten vám zařídí třeba Ekologickyuklid.eu. Úklid domu si lze objednat v Praze i v Brně a přilehlých lokalitách. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *