Jak vybrat židle a stůl do jídelny?

Prostor jídelny je takřka v každé domácnosti jedním z nejvytíženějších míst. Sedáváte zde ráno u snídaně, při obědě a večeři, ale i jen tak ve volném čase a při mnoha domácích činnostech. Abyste měli potřebný komfort, je zapotřebí si do jídelny pořídit kvalitní jídelní stůl a k němu i patřičné židle.

Výběr židlí

V zásadě platí, že židle do jídelny je vhodné vybírat dle toho, jaký máte stůl. Platí však určitá obecná pravidla, pokud jde o rozměry. Vždy je totiž nutné brát v potaz výšku osob, které je budou používat. Sedák židle má být vždy tak vysoko, aby sedící mohl mít chodidla v klidu na zemi. Židle by však zároveň měla mít tento sedák alespoň o 30 centimetrů níž, než začíná hlavní deska stolu. V opačném případě se totiž do volného prostoru nemusíte dost dobře vtěsnat, típ pádem se při jídle nemusíte cítit patřičně komfortně.

Důležitý je rovněž úhel, jaký je mezi sedákem a opěrkou. Opěrka je u jídelních židlí zcela nezbytná, zapomeňte na nějaké barové židličky apod. Za optimální se považuje úhel kolem 90 – 95°.

Pravidla pro pořízení jídelního stolu

Při volbě jídelního stolu je kromě výšky, jež musí být sladěná s výškou sedáku židlí, podstatná i velikost jeho desky. Záleží hlavně na tom, kolik strávníků ho ve vaší domácnosti běžně bude používat. Minimální šířka pro každou osobu by měla být kolem 60 centimetrů.

Pakliže ve vaší domácnosti bydlí třeba 4 osoby, je lepší počítat se stolem pro 5 – 6 lidí, neboť nikdy nevíte, zda k vám nepřijde nějaký host.

Pohodlný online nákup

Jídelní stoly a židle nemusíte nutně kupovat v kamenných obchodech, vybrat je lze i online. S bohatou nabídkou přichází kupříkladu největší prodejce nábytku Atan.cz. V eshopu najdete nejen jídelní stoly a židle, ale také mnoho dalších druhů nábytku do domácnosti. Jedná se třeba o komody a skříně, postele apod.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *