5 tipů pro zařizování jídelny v malé kuchyni

Ne každý z nás má k dispozici obrovský prostor pro klasickou jídelnu. Velmi dobrou zprávou je, že ji můžete mít dokonce i v menší kuchyni, když to vezmete za správný konec. Na trhu existují produkty, které jsou přímo vyrobené pro malé kuchyně. Poradíme vám, jak si můžete užít pohodlnou a příjemnou jídelnu v každém prostoru. Skvělou možností je hlavně:

  • sklopný nebo rozkládací stůl,
  • prodloužená pracovní deska,
  • správný tvar stolu.
Jak zařídit jídelnu v malé kuchyni

Sklopné stoly ušetří místo

Nezáleží na tom, jestli sklopný stůl umístíte na kuchyňskou linku nebo na zeď. V každém případě vám hodně ušetří místo, protože ho použijete jen ve chvíli, kdy to budete potřebovat. Navíc můžete využít kuchyňské nože při jídle, protože je budete mít po ruce. Stolek je vhodný pro dva nebo tři lidi, ale pro běžné používání to bude stačit.

Rozkládací stoly si přizpůsobíte podle svých potřeb

Velmi moderní možností jsou rozkládací stoly. Většinu času bude stůl malý a jednou za čas z něj vykouzlíte místo až pro šest lidí. Do kuchyně se rozložený asi nevejde, takže ho při zvláštních příležitostech snadno přesunete do jiné místnosti a po skončení oslavy ho dáte zpátky do kuchyně v malé variantě.

Prodloužená pracovní deska

U některých kuchyňských desek si můžete zvolit prodloužení pracovní plochy, kterou využijete jako jídelní stůl. Stačí přidat pár židlí nebo stoliček a najednou máte malou jídelnu pro dva nebo tři lidi. Výhodou je, že můžete prostor využít také na odkládání surovin při vaření.

Vyměňte židle za lavice

Změňte svůj styl myšlení. Všichni kupujeme k jídelnímu stolu židle. Nová noha ke stolu s originální deskou a k tomu lavice místo židlí ušetří místo a poskytne prostor pro jídelnu. Lavice by měla být dlouhá minimálně 150 cm a ideální je varianta s úložným prostorem.

Tvar je při zařizování velmi důležitý

Hodně lidí si pořídí stůl jen podle toho, co se jim líbí. V malém prostoru musíte myslet hlavně na to, aby byl praktický. Kulaté stoly jsou kouzelné, ale také zaberou mnohem více místa. Čtvercový nebo obdélníkový tvar bude v malé kuchyni mnohem lepší možností.

Zdroj obrázku: Tony Ruji / stock.adobe.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *