Jaká je cena fotovoltaiky a vyplatí se to?

Jedním z hlavním strašákům při pořízení fotovoltaiky je její cena. Pořízení solárního systému vypadá na první pohled draze a mnozí tak zapochybují, jestli se to vůbec vyplatí. Díky státnímu dotačnímu systému Nová zelená úsporám je ale tento krok lehčí než kdy dříve, jelikož stát může proplatit až 50 % nákladů na pořízení fotovoltaického systému do výše 205 000 Kč. Jaká je teda skutečná cena fotovoltaiky?

Fotovoltaika

Na kolik to ale vyjde?

Na webu Fotovoltaiky Gottwald, jednoho z kvalifikovaných montérů fotovoltaických systémů, je uvedeno několik příkladů pořizovacích cen fotovoltaiky několika z jimi dodávaných balíčků. Například v tomto balíčku STORION SMILE T10-HV 5.74KWP-16.4KWH BAT. – XS2, z pořizovací ceny 544 tisíc proplatí stát slibovaných 205 tisíc, což je skoro 38% z nákladů! Navíc za Vás Fotovoltaika Gottwald ráda vyřídí veškeré papírování a nebudete se tak muset obávat z běhání po úřadech a shánění všech potřebných dokumentů

Dlouhodobá návratnost

Hlavní výhodou této investice je, že po několika letech se systém proplatí, a následně začnete díky využívání fotovoltaiky získávat peníze, které byste jinak utratili za dodávky energie ze sítě distributora. Na celý tento balíček platí záruka, díky které máte jistotu, že ty drahé části nebudete muset brzy obměnit. Samotný systém Vám ovšem bude zajisté dělat radost i dlouho po ní.

Unikátní systém Storion

A co to vůbec je za systém? Systém Alpha Storion je prověřený systém od německé firmy Alpha Ess. Vyrobenou energii ukládá do baterií, a nadále se můžete rozhodnout, jestli jí budete ukládat pro vlastní potřebu, nebo prodávat do sítě virtuální elektrárny Storion VPP, a stanete se tak prosumerem, tedy tím, kdo energie vyrábí, prodává, ale zároveň i nakupuje. V této infrastruktuře se nachází více než 100 000 systémů z území Evropské Unie. Budete tak moci být součástí tohoto úžasného systému a nebudete se muset obávat zbytečných poplatků za prodej energií.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *