Bojíte se poškození elektrospotřebičů kvůli přepětí nebo bleskům?

V dnešní době si nedokážeme představit život bez celé řady technologických vychytávek a spotřebičů. Každý z nás má doma mikrovlnku, lednici, rychlovarnou konvici, televizi, počítač a řadu dalších zařízení. Jak je ochráníte před nebezpečným přepětím?

Přepětí spotřebičů

Důležitá ochrana

Ačkoliv si většina lidí myslí, že v dnešní době už nemůže dojít k přepětí, opak je pravdou. Toto riziko musí řešit hlavně majitelé starších rodinných domů, v nichž se elektřina zaváděla před kdovíjak dlouhou dobou.

Ačkoliv všechny moderní elektrické spotřebiče poskytují jakousi ochranu proti přepětí, když přijde zkrat, zásah bleskem nebo porucha zemního vedení, mohou se velmi snadno poškodit. Vy pak v mžiku vyhodíte z okna desítky a desítky tisíc korun.

A přesně proto je mnohem lepší volbou jednoduchá prevence, jež vyjde na několik stovek korun. Tou je přepěťová zásuvka. Daná vychytávka disponuje bezpečnostním prvkem, který v okamžiku poruchy automaticky odpojí všechny připojené spotřebiče. Díky tomu přežijí a vy nebudete muset kupovat nové. Za řeč stojí především ověřené produkty od značky ABB Classic.

Moderní zásuvky vedou

Když už jsme nakousli moderní přepěťové zásuvky, rozhodně se hodí zmínit i některé další sofistikované varianty. S jejich pomocí zvýšíte komfort i bezpečnost celé rodiny.

Oblíbenou volbou jsou například ABB Tango zásuvky s USB, jež umožňují nejen zapojení klasického spotřebiče, ale ve stejnou chvíli nabízí i nabíjení celkem dvou zařízení skrz USB nabíječku. To vše v malém balení za cenu lehce převyšující tisíc korun.

A co víc, daný výrobce poskytuje své produkty v pestré škále neobvyklých barev, díky nimž podtrhnete libovolný design místnosti.

Zajímá vás, jaké barvy to jsou? Nebo chcete přepěťovou ochranu? Rozklikněte si webové stránky e-shopu Elima a uvidíte sami.

Zdroj: elima.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *